ZESPÓŁ

Jako Szef Obrony Cywilnej Kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Sekretarz Komitetu Rady Ministrów do Spraw Zarządzania w Sytuacjach Kryzysowych zajmował się najważniejszymi kwestiami bezpieczeństwa państwa.
Absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, ekspert Departamentu Obrony Narodowej i Bezpieczeństwa Państwa Najwyższej Izby Kontroli, specjalizował się w kontroli policji, służb specjalnych i wojska. Niekwestionowany autorytet w zakresie zarządzania kryzysowego, twórca podstaw systemu zarządzania kryzysowego w Polsce.
Organizator i Szef Urzędu Zarządzania Kryzysowego. Inicjował i koordynował liczne międzynarodowe akcje wsparcia humanitarnego po katastrofach naturalnych między innymi dla Hondurasu, Ukrainy zakarpackiej i Turcji. Kierowane przez niego struktury przygotowały i zrealizowały największą w powojennej historii Polski akcję pomocy humanitarnej dla ludności dotkniętej skutkami wojny na Bałkanach. Dzięki tym działaniom schronienie na terenie Polski znalazło ponad tysiąc ofiar konfliktu, a na Bałkany wysłano wiele konwojów z pomocą. Mariusz Furmanek był także polskim koordynatorem licznych ćwiczeń zarządzania kryzysowego NATO i Unii Europejskiej – CMX I CRISEX.
Obecnie prowadzi działalność doradczą w zakresie bezpieczeństwa i przejrzystości procedur.
Ekspert white hackingu. Założyciel i współwłaściciel spółki Immunity Systems.
Na koncie kilkaset testów penetracyjnych bezpieczeństwa oraz symulacji ataków cyberprzestępcy.
Przez ostatnie 10 lat zajmował się analizą złośliwego oprogramowania, prowadzeniem analiz powłamaniowych, tworzeniem zaawansowanych mechanizmów przeciwdziałających atakom oraz rozwojem już zaimplementowanych rozwiązań.
Współtwórca polskich produktów pozwalających podnosić poziom bezpieczeństwa IT poprzez stałe symulacje ataku – APT BAIT. Współtwórca narzędzia HIdude.

Najważniejsze posiadane certyfikaty - Offensive Security Certified Expert (OSCE), Offensive Security Certified Professional (OSCP), GIAC Exploit Researcher and Advanced Penetration Tester (GXPN), Certified SCADA Security Architect (CSSA), Certified Ethical Hacker (CEH), Licensed Penetration Tester (LPT).
Ekspert bezpieczeństwa IT, założyciel i współwłaściciel spółki Immunity Systems. Specjalista zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT, programowaniem, inżynierią odwrotną oraz wykrywaniem i zapobieganiem fraudom.
Po wielu latach przeprowadzania symulowanych ataków klasy APT, które zawsze kończyły się kompromitacją systemów strony atakowanej, zajął się tworzeniem polskich systemów obniżających ryzyko oraz minimalizujących skutki ataku cybernetycznego na infrastrukturę IT.
Główny architekt systemu Web Fraud Protector oraz architekt systemów Threat Magnet i APT - BAIT.
Paweł jako ekspert i architekt systemów bezpieczeństwa zdobywał doświadczenie przez ostatnie 18 lat, początkowo jako administrator sieci i systemów Unix/Linux, następnie jako programista, a później pentester i white-hat hacker. W trakcie kilku ostatnich lat przeprowadzał zaawansowane symulacje ataków klasy APT, tworzył publicznie niedostępne oprogramowanie symulujące złożony malware, omijający systemy antywirosuwe, IPS, IDS oraz inne zabezpieczenia klasy firewall nowej generacji. Specjalizuje się również w atakach socjotechnicznych oraz bezpieczeństwie fizycznym (karty zbliżeniowe, systemy kontroli dostępu etc). Prelegent na wielu konferencjach branżowych, prowadził również zajęcia na Politechnice Wrocławskiej na kursach ,,Security in cloud computing’’ oraz ,,System security’'.
Aleksandra Furmanek  jest specjalistą ds. badań społecznych i politycznych związaną z  Polską Akademia Nauk (ISP PAN). Entuzjastka wykorzystania grywalizacji w projektach społecznych. Współpracowała z funduszem MCI Group managment Fasttony (związanym z obszarem social media) oraz grupą wydawniczą Helion i GBC - Rzeczpospolita, Parkiet, Bloomberg. Partycypowała w innowacyjnych internetowych polskich projektach takich jak  E-kiosk, Złote Myśli. Była również organizatorką workshopów i konferencji z takimi międzynarodowymi specjalistami jak FIlip Cotler, Kevin Hogan czy Brian Singer. Zajmowała się również marketingiem politycznym w social media, prowadząc fanpage o największych wzrostach zaangażowania w okresie wyborów.
"Komunikacja w social mediach to komunikacja oparta szczególnie o zarządzanie zdarzeniami i kryzysami. Jest szybka, a reagowanie musi być jeszcze szybsze by stać się skutecznym" - Aleksandra Furmanek.
Wiceprezes stowarzyszenia Instytut Wolności Gospodarczej i Obywatelskiej oraz partner Instytutu Zarządzania Ryzykiem.
Międzynarodowy ekspert sektora energetyczno – paliwowego w tym w zakresie infrastruktury krytycznej. Ponad 30 lat doświadczenia w firmach krajowych i korporacjach międzynarodowych zajmujących się projektami i realizacją pod klucz obiektów energetycznych dla wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej i gazu.
Kariera zawodowa w sektorze energetycznym rozpoczęta w Elektrowni Jądrowej "Żarnowiec" /Dyrektor - Likwidator po wstrzymaniu budowy a następnie postawieniu w stan likwidacji/, prezes zarządu Energa, doradca zarządu PGE S.A., przewodniczący Rady Nadzorczej PGE S.A., ABB Zamech LTD, ABB Zamech Gazpetro. Doradca w wielu projektach krajowych i zagranicznych z obszaru sektora paliwowo-energetycznego.
Jeden z najlepszych trenerów bezpieczeństwa osobistego. Ceniony szkoleniowiec polskich oddziałów specjalnych Wojska i Policji.
Instruktor:
  • Self Defense Krav Maga (międzynarodowe i izraelskie uprawnienia),
  • Krav Maga Women,
  • Krav Maga Military,
  • Tactical Knife,
  • Close Quarter Battle,
  • boksu. 

Szef wyszkolenia World Knife Fight System Poland. Szkoli służby mundurowe i przedstawicieli innych instytucji państwowych.
Pracuje w Europie i Izraelu.
Prowadzi także zajęcia samoobrony dla kobiet i dzieci.
Współtwórca Spółki „Emax” i funduszu inwestycyjnego BBI. Wojciech Dziewolski był członkiem zarządu ds. sprzedaży w Emax, a po fuzji z firmą Computerland prezesem spółki Aram (firmy z grupy Sygnity). W latach 1995 do 2016 był członkek Rad Nadzorczych spółek z grupy BBI. Zasiadając w RN, uczestniczył we wszystkich etapach funkcjonowania spółek, od momentu powstania, poprzez emisje akcji na GPW, do chwili wyjścia z inwestycji. Obecnie ekspert w INSTYTUCIE ZARZĄDZANIA RYZYKIEM oraz Fundacji Firmy Rodzinne zrzeszającej ponad 700 podmiotów gospodarczych.
Wojciech Dziewolski jako mentor, uczestniczy w pilotażowym projekcie „Wczesnego ostrzegania” realizowanym na rzecz firm pogrążonych w kryzysie realizowanym przez Fundację Firm Rodzinnych, PARP i UE.